Set Primary menu by going to Appearance > Menus

Různé druhy – různí lidé

Zimní dámská obuv je obecným názvem pro mnoho, různých kategorií dámské zimní obuv, které jsou zateplené, a tedy vhodné k využití v zimě. Dámy si mohou na zimu vybrat z celé škály různých druhů. A proto se zkusíme podívat na to, jaké jsou na trhu možnosti výběru, a pro koho jsou dané boty nejvhodnější. Ne vždy si zvolíme dobře, a potom nám boty leží bez povšimnutí v botníku. Což určitě není dobře. Když už máme nějaké boty koupit měly by být takové, jaké potřebujeme, takové abychom je mohli co nejvíce unosit. Proto je zimní dámská obuv kupována.

 

Můžeme je rozdělit zejména podle druhu na: kotníkové boty, kozačky, sněhule. Na zimu nemáme moc jinou volbu. Asi nikdo z nás si v zimě neobuje sandály, lodičky nebo nazouváky.

Zaměříme se na kotníkové boty. Jako i u nezateplených modelů, je možno na trhu najít opravdu různé druhy. Myslím si, že kotníkové boty by na zimu měla mít každá žena, jelikož jsou univerzální. Může je nosit i sportovně založená dívka či paní, stejně tak jako dáma, která si potrpí na eleganci. Samozřejmě je k tomu nutné vybrat vhodný model. Elegantnější budou samozřejmě boty na podpatku. Na zimu bych zřejmě radši zvolila pevnější, sloupkový podpatek. Na jehlovém bude zcela určitě chůze po zledovatělém povrchu obtížná, ne-li nemožná. Ale i takové hrdinky se najdou. Kromě sloupkového podpatku se nabízí i jako alternativa zimní dámská obuv na klínu. Nejvhodnější na zimu se však zdají být kotníkové boty s plochým podpatkem, nebo úplně bez něj. Je dobré také vzít v potas, jaký má podrážka bot vzorek. Na zimu je lepší mít trochu výraznější vzorek, který nám usnadňuje chůzi po zledovatělém povrchu. Když bude podrážka úplně hladká, můžeme počítat zcela jistě s tím, že taková zimní dámská obuv bude příčinou našeho pádu, který může skončit zlomeninou horní nebo dolní končetiny, pohmožděninami nebo jiným úrazem, a to určitě nechceme. Kotníkové boty na zimu nerozlišujeme pouze podle podpatku, ale také podle typu obouvání. Můžeme mít boty se šněrováním, jako například klasické workery, se zapínáním na zip, nebo například pouze nazouvací pérka. Vhodnější jsou určitě ty bez šněrování. Nejen, že se rychleji obouvají, ale taková zimní dámská obuv je i odolná proti sněhu, protože se nedostane dovnitř.

No Comments

Leave a Comment